0
szukaj

Zmywarki

Czy warto zainwestować w zmywarkę?

Zmywarka – konieczność czy niezbędny wydatek?

Jeszcze kilkanaście lat temu model kuchni, jak i pozycji kobiety w kuchni, był całkiem inny niż dzisiaj. Dawniej to kobieta była odpowiedzialna za dom, gotowanie i sprzątanie, teraz większość pań chce pracować, spełniać się w tym co robią i nie zawsze jest czas na domowe obowiązki. Sterta brudnych naczyń jeszcze nie tak dawno była zmorą każdej pani domu – dziś, mamy od tego zmywarkę. Jest to urządzenie, które ułatwia nam pracę w kuchni i pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Wiele eksperymentów potwierdza, że mycie w zmywarce jest bardziej oszczędne – zarówno pod względem zużycia wody, jak i prądu w porównaniu do tradycyjnego mycia.

 

Szeroki wybór, mnóstwo możliwości

Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych modeli zmywarek. Przede wszystkim musimy wybrać pomiędzy zmywarką wolnostojącą, a zmywarką pod zabudowę. Wszystko zależy od naszych preferencji, potrzeb, a także możliwości naszej kuchni. Do mniejszych pomieszczeń kuchennych lepiej sprawdzą się modele o szerokości 45 centymetrów, natomiast do większych – 60 cm. Wielkość, szerokość i rodzaj zmywarki powinien być dopasowany do naszej kuchni. Warto również wziąć pod uwagę ilość domowników – aby móc jednorazowo umyć naczynia po obiedzie. Zmywarka to urządzenie, które ma ułatwiać nam życie, dlatego powinna być dopasowana do naszych potrzeb.

 

Nieograniczone możliwości

Kiedyś zmywarkę można było spotkać tylko w restauracjach lub luksusowych willach – dziś możemy ją spotkać niemalże w każdym domu. Urządzenie zapewnia wygodne mycie naczyń oraz oszczędność czasu. Zmywarka umyje prawie wszystko – niestety są wyjątki, które lepiej potraktować myciem ręcznym. Odpowiedni dobór programu oraz temperatury sprawia, że naczynia po wizycie w zmywarce są idealnie czyste. Już nie musimy walczyć ze stertą brudnych naczyń po obiedzie – wystarczy załadować zmywarkę, wybrać program i gotowe! Czas możemy wykorzystać na zabawę z dziećmi bądź inne przyjemności.

 

A co z rachunkami?

Oczywiście pomimo licznych badań i doświadczeń nadal spora grupa osób twierdzi, że mycie w zmywarce jest nieopłacalne. Według przeciwników sprzęt ten zużywa bardzo duże ilości wody oraz prądu. Producenci mają na uwadze to, że częsta eksploatacja tych urządzeń może wiązać się z większymi rachunkami, dlatego wypuszczają na rynek modele energooszczędne. Przy zakupie zmywarki należy zwrócić uwagę, czy model, którym jesteśmy zainteresowani posiada program ECO. W tego typu zmywarkach jedno mycie zużywa około trzy razy mniej wody, niż w przypadku mycia ręcznego. Biorąc pod uwagę czas, który tracimy na ręczne mycie, to inwestycja w zmywarkę się opłaca. Oczywiście są również zarzuty związane z wysokimi rachunkami za prąd. W tym wypadku, należy również zwrócić uwagę na klasę energetyczną zmywarki. Im wyższa klasa energetyczna, tym mniejszy pobór energii elektrycznej czyli mniejsze rachunki za prąd. Zmywarka to inwestycja na lata, która pozwoli zaoszczędzić nam czas i pieniądze. Grunt to zwracać uwagę na szczegóły dotyczące programu ECO oraz klasy energetycznej.

Zmywark kompaktowa jest idealna do małej kuchni.

Zmywarka kompaktowa

W dzisiejszych czasach producenci wszelkich urządzeń AGD starają się dopasować swoje produkty do naszych potrzeb. To właśnie z myślą o nas, wciąż udoskonalają i zaopatrują swoje sprzęty w najnowsze technologie. Chcąc zwiększyć atrakcyjność urządzeń wychodzą naprzeciw naszych oczekiwań – i tworzą różne modele, tak aby każdy, nawet najbardziej wymagający konsument znalazł odpowiednią propozycję dla siebie. Jak wiadomo, nie każdy jest właścicielem dużej przestronnej kuchni. Wielu z nas posiada małe, wąskie i ciasne pomieszczenia kuchenne, w których ciężko jest cokolwiek zmieścić. Zmywarka to urządzenie, które możemy spotkać niemalże w każdym domu. Pomaga w kuchni, dlatego mało która pani domu, dobrowolnie zrezygnowałaby z tego urządzenia, ale co zrobić gdy nie mamy na nią miejsca? Producenci spieszą z pomocą – stworzyli zmywarkę kompaktową.

 

Idealna do małej kuchni

Zmywarka w wersji mini może okazać się zbawienna dla osób, które posiadają małe kuchnie. Rozmiary zmywarki kompaktowej w żadnym wymiarze nie przekraczają 55 centymetrów. Jest to mniejsza wersja tradycyjnej zmywarki, która potrzebuje naprawdę niewielkiej przestrzeni. Świetnie sprawdzi się w małych, ciasnych kuchniach, a także u singli lub osób, które rzadko gotują.

 

Pod zabudowę lub wolnostojąca

Zmywarka mini jest produkowana w dwóch wersjach – pod zabudowę lub jako urządzenie wolnostojące. Musimy pamiętać, żeby zmywarkę umieścić w takim miejscu, aby jej użytkowanie było wygodne. Jest to niezwykle ważne przy wkładaniu i wyjmowaniu naczyń z urządzenia. Szczególnie w przypadku zmywarki pod zabudowę należy dobrze przemyśleć jej umiejscowienie – taki model jest później bardzo trudno przenieść. Zmywarka kompaktowa dzięki swoim filigranowym wymiarom zmieści się dosłownie wszędzie, dlatego jej lokalizacja nie powinna sprawić większych problemów. To, gdzie ją umieścisz, zależy tylko od Ciebie.

 

Mniejsze nie znaczy gorsze

Wielu ludzi sądzi, że mniejszy sprzęt równoznaczny jest z ograniczeniem pewnych funkcji oraz jakości urządzenia. Zmywarka kompaktowa posiada wszystkie funkcje, co model o standardowych wymiarach. Producenci zadbali o to, aby na rynku znalazły się modele energooszczędne – co jest niezwykle ważne przy częstym myciu naczyń. Zmywarki kompaktowe posiadają liczne przydatne funkcje. Dodatkowo, modele w wersji mini wyposażone są także w funkcje, które są nadal niedostępne w tradycyjnych zmywarkach

 

Życie bez zmywarki?

Dzisiaj naprawdę trudno wyobrazić sobie kuchnię bez zmywarki. Jest to powszechnie używane urządzenie, które pozwala zaoszczędzić naprawdę wiele czasu. Jeszcze kilka lat temu, po obiedzie panie domu musiały zmagać się z górą naczyń same – dziś wystarczy włożyć naczynia do zmywarki i umyją się same. Producenci zadbali o to, aby właściciele małych, ciasnych kuchennych pomieszczeń nie musieli rezygnować z luksusu jakim jest zmywarka. Zmywarka kompaktowa potrzebuje minimalną ilość miejsca, która z pewnością znajdzie się nawet w najbardziej niestandardowych i trudnych kuchniach. Zmywarka w wersji mini w niczym nie ustępuje swoim większym kuzynom, dlatego warto zainteresować się tym urządzeniem.

Nasi producenci

Amica
ART
ASUS
BEKO
BLAUPUNKT
Bosch
BRAUN
BRITA
CANDY
DE LONGHI
EMMERSON
FABER
FISKARS
Garret
GORENJE
HOOVER
Indesit
KARCHER
KERNAU
LENOVO
LG
LIEBHERR
MANTA
MPM
NAVITEL
NIVONA
OPTI
OPTIMUM
PANASONIC
PHILIPS
RAVANSON
SAECO
SAMSUNG
SENCOR
SIEMENS
TCL
TEFAL
THOMSON
TRACER
WHIRLPOOL
WIKO
ZELMER