0
szukaj

Pralki

Jak wybrać pralkę do małej łazienki?

Misja – pralka do małej łazienki

Pralka należy do podstawowego sprzętu AGD, które powinno się znaleźć w każdym domu. Wybór pralki do dużej łazienki nie jest problemem – trudniej jest w przypadku mniejszego pomieszczenia. Pralka w wersji slim w niczym nie odbiega od tradycyjnych modeli, a pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Takie urządzenie sprawia, że nie musimy rezygnować z wyposażenia łazienkowego, a dodatkowo mamy pralkę! Jak wybrać najlepszą pralkę do małej łazienki?

 

Jaka pralka będzie najlepsza do wąskiej łazienki?

Jeżeli jesteśmy właścicielami małej, wąskiej łazienki to najlepszym rozwiązaniem będzie pralka ładowana od góry. Są one zazwyczaj mniejsze i węższe niż tradycyjne modele. Należy jednak pamiętać o tym, aby na górze zostawić odpowiednią ilość miejsca – aby móc swobodnie otwierać górną pokrywę. Na rynku dostępne są również pralki w wersji slim, które dodatkowo są węższe i zajmują jeszcze mniej miejsca.

 

Mała pralka – wady i zalety

Mała pralka to przede wszystkim oszczędność miejsca. Niejednokrotnie zdarza się, że pralka o standardowych rozmiarach nie mieści się do małych łazienek lub po prostu tam nie pasuje. Pralka o mniejszych rozmiarach pozwoli nam na korzystanie z tego pomocnego urządzenia bez konieczności rezygnowania np. z dodatkowej półki lub innego elementu łazienkowego wyposażenia. Małe modele pralek to również oszczędność wydatków – takie modele są bardzo oszczędne, zarówno jeżeli chodzi o pobór wody, jak i prądu. Oczywiście coś za coś. Mniejsza pralka to także mniejsza ładowność bębna, przez co będziemy musieli robić pranie "w mniejszych porcjach".

 

Kupujemy małą pralkę – na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Jeżeli już mamy urządzoną łazienkę, to warto sprawdzić (zmierzyć) ile miejsca zostało nam do wykorzystania. Pozwoli nam to znaleźć pralkę "idealną" – która zmieści się do naszej łazienki. Podczas mierzenia pamiętajmy, że pralka musi mieć po bokach około 10 centymetrów luzu – aby swobodnie pracowała podczas wirowania. Istotną kwestią jest ładowność pralek. Większość modeli posiada bęben, który mieści nawet 7 kilogramów. Modele w wersji slim mogą mieć mniejszą ładowność. Ładowność przekłada się na ilość ubrań, które będziemy mogli wyprać za jednym razem, dlatego powinna być ona dobrana do ilości domowników. Mniejszy rozmiar pralki nie zawsze równoznaczny jest z mniejszą pojemnością bębna. Kluczową rolę przy wyborze pralki odgrywa także miejsce, w którym chcemy ją postawić. Do małych łazienek lepiej wybrać modele z klapą umieszczoną u góry. Korzystanie z pralki musi być wygodne – konieczne jest swobodne otwieranie drzwiczek – bez względu na to, czy znajdują się na górze czy na froncie.

Nasi producenci

Amica
ART
ASUS
BEKO
BLAUPUNKT
Bosch
BRAUN
BRITA
CANDY
DE LONGHI
EMMERSON
FABER
FISKARS
Garret
GORENJE
HOOVER
Indesit
KARCHER
KERNAU
LENOVO
LG
LIEBHERR
MANTA
MPM
NAVITEL
NIVONA
OPTI
OPTIMUM
PANASONIC
PHILIPS
RAVANSON
SAECO
SAMSUNG
SENCOR
SIEMENS
TCL
TEFAL
THOMSON
TRACER
WHIRLPOOL
WIKO
ZELMER