0
szukaj

Piekarniki do zabudowy

Piekarnik z mikrofalą czyli piekarnik 2 w 1

Sprzęty AGD 2 w 1 to świetne rozwiązanie. Tego typu urządzenia to inwestycja, która naprawdę się opłaca. Sprzęty 2 w 1 pozwalają zaoszczędzić zarówno miejsce w kuchni, jak i pieniądze. Dwa sprzęty w jednym są bardzo wygodnym i ekonomicznym rozwiązaniem. No przyznajcie sami, kto nie chciałby urządzenia z dodatkową funkcją? Przykładem urządzenia z nowoczesnym rozwiązaniem funkcji dwa w jednym może być piekarnik z funkcją mikrofali.

 

Nowoczesne rozwiązanie, które da się lubić

Piekarnik 2 w 1 z funkcją mikrofali to dość innowacyjne i wciąż mało popularne rozwiązanie. Urządzenie to łączy w sobie kuchenkę mikrofalową i zwykły, tradycyjny piekarnik. Połączenie to okazuje się być niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, ponieważ obie funkcje mogą działać niezależnie od siebie. Podczas pieczenia w piekarniku możemy włączyć mikrofalę, dzięki której potrawa będzie gotowa znacznie szybciej.

 

Razem czy osobno?

Piekarnik z funkcją mikrofali jest przykładem urządzenia wielofunkcyjnego. Zajmuje on niewiele miejsca, a tak naprawdę zastępuje dwa urządzenia. Wielofunkcyjność sprawia, że możemy używać piekarnika do tradycyjnych czynności – piec ciasta, jak i podgrzać potrawę – jak w klasycznej mikrofalówce. Kupując piekarnik z mikrofalą oszczędzamy czas i pieniądze. Decydując się na osobny piekarnik i kuchenkę mikrofalową musielibyśmy wygospodarować dwa razy więcej miejsca, dodatkowo – dwa urządzenia kosztują dwa razy więcej! Mogłoby się wydawać, że piekarniki 2 w 1 kosztują fortunę, a tymczasem ich cena jest niewiele wyższa niż modele tradycyjnego piekarnika.

 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na pojemność oraz rozmiar urządzenia. Wszystko powinno być uzależnione od porcji jedzenia, które mamy zamiar przygotowywać za pomocą tego sprzętu. Wiadomo, że większe porcje potrzebują piekarnika o większych rozmiarach. Na rynku znajdziemy również kompaktowe wersje tych urządzeń – idealnie sprawdzą się w przypadku małych kuchni, a także u osób, które rzadko gotują. Mniejsze wersje piekarnika 2 w 1 szybciej się nagrzewają przez co zużywają mniej prądu – dlatego są bardzo oszczędne i ekonomiczne.

 

Czy piekarnik 2 w 1 posiada też dodatkowe funkcje?

Często piekarniki z funkcją mikrofali posiadają także liczne dodatkowe funkcje, które zwiększają atrakcyjność tego urządzenia. Ich ilość uzależniona jest od producenta, jednak my przedstawimy te, które można spotkać najczęściej. Najbardziej popularną dodatkową funkcją jest oczywiście termoobieg. Funkcja ta odpowiada za równoległy obieg powietrza w środku piekarnika. Termoobieg przyczynia się do szybszego i dokładniejszego przygotowania potraw. Piekarniki 2 w 1 często wyposażone są również w funkcję grilla elektrycznego, dzięki której smaczną kiełbasę z grilla możemy przygotować w każdej chwili. Liczne modele posiadają również termosondę, która pozwala na kontrolowanie temperatury wewnątrz pieczeni.

Czym jest piekarnik z Dual cook?

Piekarnik Dual cook – jak piec szybciej?

Sprzęty AGD dostępne na rynku pozwalają zaoszczędzić nasz czas i energię. Innowacyjne rozwiązania techniczne sprawiają, że gotowanie z ich pomocą jest samą przyjemnością. Coraz więcej producentów decyduje się na rozwiązania typu dwa w jednym – czyli tworzą urządzenia, które zastępują dwa inne. W ten sposób zaoszczędzamy miejsce w kuchni, a nasze sprzęty są bardziej funkcjonalne. Dzisiaj omówimy przykład nowoczesnego urządzenia jakim jest piekarnik Dual cook.

 

Czym jest piekarnik z Dual cook?

Piekarnik z dual cook cieszy się ostatnio dużym uznaniem i zainteresowaniem. Jest to piekarnik, który posiada komorę przeznaczoną do pieczenia. Komora jest podzielona na dwie części. Obie połowy są niezależne od siebie – czyli możemy powiedzieć, że w jednym piekarniku posiadamy dwa osobne urządzenia. Wielkość górnej i dolnej komory możemy swobodnie regulować, albowiem półka oddzielająca poszczególne komory jest regulowana. To, że obie części są od siebie niezależne jest ogromną zaletą. Przede wszystkim potrawy nie przechodzą zapachem pochodzącym z tej drugiej komory. Swobodnie możemy w jednej części piec tort, a w drugiej rybę – zapachy się nie wymieszają. Dual cook jest to świetny sposób na szybsze pieczenie. Jednocześnie możemy piec dwie potrawy – co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze – nie musimy bowiem drugi raz włączać naszego piekarnika, tylko wszystko upieczemy "za jednym zamachem". Piekarnik z dual cook zajmuje tyle samo miejsca, co tradycyjny piekarnik, a oferuje dwa razy więcej możliwości.

 

Jak działa piekarnik z Dual cook?

Piekarnik dual cook na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od tradycyjnego piekarnika. Wyposażony jest jednak w dodatkowe elementy, których w "starszym kuzynie" nie ma. Pierwszą różnicą są dwa wiatraki termoobiegu oraz dwie grzałki grilla. Dodatkowo, piekarnik dual cook posiada półkę, która pełni rolę separatora dwóch oddzielnych komór. Półka ta posiada grzałki na dole i na górze, dlatego komory ogrzewane są równomiernie ze wszystkich stron. Obie komory są osobno regulowane – każda z nich działa niezależnie od tej drugiej. Wybieramy odpowiednią temperaturę, system pieczenia – osobno dla każdego obszaru. Półkę możesz umieścić w dowolnym miejscu – obie komory mogą być takich samych rozmiarów lub innych – wszystko zależy od Ciebie i Twoich preferencji. Jeżeli nie potrzebujesz jednocześnie dwóch komór, oczywiście możesz uruchomić tylko jedną.

 

Idealne dual cook?

Nie ma rozwiązań idealnych – każdy sprzęt, każda innowacyjna technika ma także wady. Piekarnik dual cook zaczyna działać dopiero przy 170 stopniach Celsjusza. Oznacza to, że tego typu piekarnik nie będzie się nadawał do pieczenia potraw w niższych temperaturach. System dual cook występuje jedynie w modelach przeznaczonych pod zabudowę, dlatego jeżeli ktoś jest fanem urządzeń wolnostojących, to niestety nie znajdzie modelu dla siebie.

Urządzenie, którego nie da się zastąpić - piekarnik

Ciężko wyobrazić sobie kuchnię bez sprzętów AGD. Pomagają nam uporać się w wielu czynnościach domowych. Czy to zmywanie, gotowanie czy nawet przechowywanie produktów. Tak naprawdę dziś, bez elektrycznych urządzeń byśmy zginęli. Sprzęty AGD pozwalają nam szybciej umyć, przygotować i lepiej ugotować – bez żadnego wysiłku. Te urządzenia posiadamy na co dzień i często ich nie doceniamy. A co by się stało gdyby wszystkich urządzeń nagle zabrakło? Za czym tęsknilibyście najbardziej? Do jednych z podstawowych i bardzo trudnych do zastąpienia urządzeń należy piekarnik.

 

Nowoczesność, funkcjonalność, oryginalny designe

Producenci sprzętów AGD naprawdę nie mają lekko. Nieustannie muszą walczyć o zainteresowanie oraz uznanie klientów. Technika wciąż idzie do przodu, dlatego niezwykle ważne jest stosowanie innowacyjnych rozwiązań i wyjątkowych funkcji. Na rynku mamy naprawdę bardzo szeroki wybór jeżeli chodzi o urządzenia – zarówno te służące do gotowania, jak i pieczenia. Dzisiaj w urządzeniach chodzi nie tylko o spełnienie naszych wymagań technicznych, ale także wizualnych. Nowoczesne piekarniki muszą dobrze się prezentować, powinny one tworzyć piękną, spójną całość z nasza kuchnią. Modele dostępne na rynku są nieco zróżnicowane – tak, aby każdy mógł wybrać model spełniający jego konkretne potrzeby. Możemy spotkać piekarniki małe i duże, z wyposażeniem podstawowym, a także wersje rozbudowane, wersje tańsze oraz te droższe. Wszystko zależy od naszych wymagań i zasobności naszego portfela.

 

Niby wersja podstawowa, ale rozbudowana

W dzisiejszych piekarnikach (zresztą podobnie jak w innych urządzeniach) najzabawniejsze jest to, że już podstawowe wersje posiadają liczne funkcje, które jeszcze kilka lat temu nawet nam się nie śniły. Przykładem dość innowacyjnego rozwiązania w piekarnikach jest mechanizm dotyczący cyrkulacji powietrza. Specjalna dmuchawa zamontowana w środku urządzenia sprawia, że w całym piekarniku występuje taka sama temperatura. To udogodnienie pozwala nam spokojnie wykonywać inne czynności – bez obaw, że jedna strona ciasta się spali, a druga nie dopiecze. Za sprawą termoobiegu piekarnik piecze równomiernie.

 

Sposób na szybkie pieczenie -  grill

Inną, niezwykle przydatną funkcją nowoczesnych piekarników jest funkcja grilla. Wszyscy znamy dania czy potrawy, które wymagają więcej czasu aby "dojść". Funkcja grilla sprawia, że potrawy te, będą gotowe znacznie szybciej. Wszystko za sprawą dodatkowego nagrzania potraw od góry. W ten sposób zaoszczędzamy czas, a także energię. Danie będzie gotowe szybciej, a my krócej będziemy używać urządzenia, dzięki czemu zapłacimy mniej!

 

Od góry i od dołu

Nowoczesne piekarniki posiadają również funkcje specjalnego grzania i od góry i od dołu. Dzięki temu możemy dokładniej dopiec ciasta czy potrawy oraz w pełni regulować stopień zarumienienia. Obie funkcje mogą działać razem lub osobno – w zależności od tego, czego potrzebujemy.

Nowoczesny piekarnik w Twojej kuchni

Jeżeli chodzi o kuchnię, to jednym z urządzeń, których nie może w niej zabraknąć jest piekarnik. To właśnie on jest już standardowym wyposażeniem każdej kuchni. Pozwala nam upiec ciasto bądź przygotować pyszną pieczeń – jest wręcz niezastąpionym urządzeniem każdej pani domu. Liczne modele dostępne na rynku posiadają wiele funkcji, które mogą się nam przydać podczas codziennego użytkowania.

 

Nowe technologie w piekarnikach

Nowoczesne piekarniki posiadają liczne udogodnienia, które zwiększają atrakcyjność urządzenia. Innowacyjne technologie i rozwiązania zastosowane w owych urządzeniach ułatwiają nam korzystanie z nich i podnoszą komfort pracy. Codziennie pieczenie staje się przyjemnością, a nie nielubianym obowiązkiem. Coraz lepsze rozwiązania sprawiają, że piekarniki pieczą szybciej i dokładniej. Współczesny piekarnik to już nie tylko piekarnik – od obecnych urządzeń oczekuje się już o wiele więcej. Liczne funkcje i technologie sprawiają, że dzisiejsze piekarniki już tylko w niewielkim stopniu przypominają urządzenia dostępne dawnej.

 

Prowadnice – wygodne półki

W licznych modelach nowoczesnych piekarników możemy spotkać prowadnice teleskopowe. Umożliwiają one łatwe i szybkie wysunięcie blach maszyny. W starych modelach pewnie niejednokrotnie zdarzyło nam się oparzyć podczas sprawdzania, czy nasze wypieki są już gotowe. W nowoczesnych piekarnikach, które posiadają prowadnice, półki "wyjeżdżają", abyśmy swobodnie mogli obejrzeć nasze dzieło. Teleskopy posiadają specjalne zabezpieczenia, które uniemożliwiają zbyt duże wysunięcie się blachy i jej upadek. Prowadnice trzymają półki, bez względu na to, jak bardzo będą one wysunięte.

 

Termosonda – regulacja temperatury

Ówczesne piekarniki posiadają również termosondę. Pozwala ona na stałe monitorowanie temperatury, która panuje wewnątrz piekarnika. Nie musimy co jakiś czas otwierać piekarnika i sprawdzać jak przebiega proces pieczenia. Jeżeli piekarnik osiągnie ustawioną temperaturę to automatycznie się wyłączy.

 

Stała temperatura

Nowoczesny piekarnik potrafi również utrzymać stałą temperaturę wewnątrz urządzenia. Ta funkcja świetnie sprawdzi się przede wszystkim podczas pieczenia potraw lub placków, które wymagają pieczenia w dość niskiej temperaturze przez dłuższy okres. Dzięki tej funkcji nie musimy martwić się, że nasza pieczeń się przypali.

 

Piekarnik, który sam się czyści

Czyszczenie piekarnika za pewnością nie należy do najprzyjemniejszych czynności domowych. Niestety, aby urządzenie sprawnie działało należy o nie odpowiednio dbać. Dzisiejsze modele piekarników często posiadają funkcję "samoczyszczenia". Piekarnik wyposażony w pyrolizę sam pozbywa się brudów i pozostałości potraw znajdujących się w piekarniku. Czysty piekarnik bez grama wysiłku? Tak – to możliwe! Wystarczy po skończonej pracy ustawić program, który sam pozbędzie się brudu. Wszystko polega na "wypaleniu" zanieczyszczeń znajdujących się w urządzeniu. Jest to bardzo przydatna i lubiana funkcja.

Nasi producenci

Amica
ART
ASUS
BEKO
BLAUPUNKT
Bosch
BRAUN
BRITA
CANDY
DE LONGHI
EMMERSON
FABER
FISKARS
Garret
GORENJE
HOOVER
Indesit
KARCHER
KERNAU
LENOVO
LG
LIEBHERR
MANTA
MPM
NAVITEL
NIVONA
OPTI
OPTIMUM
PANASONIC
PHILIPS
RAVANSON
SAECO
SAMSUNG
SENCOR
SIEMENS
TCL
TEFAL
THOMSON
TRACER
WHIRLPOOL
WIKO
ZELMER