0
szukaj

Higiena i uroda

Golarka z folią tnącą czy golarka głowicowa?

Kiedyś każdy mężczyzna był zdany na ostrą brzytwę, która bez problemu radziła sobie z zarostem. Później na rynek weszły maszynki, które podbiły rynek – głównie ze względu na większą wygodę i komfort. Dziś jest o wiele łatwiej – producenci stworzyli różne golarki elektryczne, które sprawiają, że "zarost goli się sam". Liczne udogodnienia tych sprzętów sprawiają, że golenie jest bezbolesne, szybkie i komfortowe. Jak jednak wybrać ten idealny model wśród tak dużego asortymentu?

 

Golarki z folią tnącą

Pierwszą grupą golarek, które omówimy są golarki z folią tnącą. Są to urządzenia, które posiadają specjalną folię z otworami w które dostają się włosy. Pod ową folią znajdują się specjalne ostrza, które są odpowiedzialne za ścięcie włosów. Producenci stworzyli szeroki wybór modeli, które różnią się między sobą ilością otworów oraz ich rozmieszczeniem. Poszczególne "udogodnienia" wpływają na komfort z korzystania urządzenia i cenę produktu. Niezwykle ważna jest tutaj dokładność golenia – aby golarka poradziła sobie z twardym, grubym zarostem powinniśmy wybrać model z odpowiednim systemem pracy. Wyróżniamy tutaj pojedynczy, podwójny i potrójny system – różnią się one między sobą ilością ostrzy oraz użytych folii.

 

Zalety i wady golarek z folią tnącą

Dużą zaletą golarek z folią tnącą jest ich cena. Są one niedrogie, przez co dostępne dla każdego. Modele z potrójnym systemem działania są bardzo dokładne i niezwykle efektywne – poradzą sobie nawet z bardzo "ciężkim" zarostem. Specyficzna budowa sprawia, że golenie jest przyjemne – folia "sunie" po twarzy, często w ten sposób przynosząc skórze ulgę.
Niestety, golarki z folią tnącą mają również wady. Przede wszystkim modele z pojedynczym systemem często są dość niedokładne, przez co mogą irytować użytkownika, który musi kilkakrotnie golić to samo miejsce. Golenie za pomocą tego urządzenia zajmuje trochę więcej czasu niż w przypadku golarek głowicowych.

 

Golarki głowicowe

Drugą grupą golarek, które weźmiemy pod lupę są golarki głowicowe. Są to golarki posiadające dwie lub trzy głowice, które dopasowują się do kształtu twarzy. Każda z nich zbudowana jest z nożyków i osłonek. Producenci oferują nam mnóstwo modeli, które mogą różnić się między sobą ilością ostrzy oraz głowic – ich ilość bezpośrednio wpływa na jakość i efektywność golenia.

 

Zalety i wady golarek głowicowych

Jeżeli chodzi o zalety golarek głowicowych to należy wymienić tutaj dokładniejsze golenie. Maszynki głowicowe poradzą sobie z każdym rodzajem zarostu. Zapewniają szybsze pozbycie się włosów, komfort z użytkowania również jest wyższy. Dostępne są modele bezprzewodowe, które można używać nawet pod prysznicem – jest to duża wygoda, szczególnie dla osób, które są bardzo zajęte.

 

Zyskujemy czas i większą efektywność, ale tracimy pieniądze

Tego typu urządzenia są bowiem droższe niż golarki z folią tnącą. Istnieje również ryzyko zaklinowania się głowic, dlatego trzeba dbać o urządzenie i systematycznie je czyścić.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie golarki?

Jak kupić dobrą golarkę?

W dzisiejszych czasach wybór golarki już nie jest tak prosty jak kiedyś. Szeroki asortyment tego typu urządzeń nie ułatwia nam zadania. Nasz wybór powinien być uzależniony od naszych preferencji oraz oczekiwań. Z twardszym, bardziej gęstym zarostem lepiej poradzi sobie golarka głowicowa lub golarka z folią tnącą z potrójnym systemem. Dokładniejsze w swoim działaniu są golarki głowicowe, jednak nie sprawdzą się one u panów, którzy lubią gładką skórę – nie zgoli ona bowiem zarostu "na zero". Na co więc zwrócić uwagę podczas wybierania golarki?

 

Po pierwsze – metoda ładowania i zasilania

Na rynku dostępne są golarki, które różnią się między sobą rodzajem zasilania. Możemy wyróżnić tutaj golarki sieciowe, golarki akumulatorowe, golarki sieciowo-akumulatorowe oraz golarki na baterie. Golarki sieciowe to urządzenia, które aby działały muszą być podłączone do gniazdka. Wprawdzie takie modele są ograniczone przez kabel, ale mamy pewność, że nigdy się nie rozładują. Następne są golarki akumulatorowe, czyli golarki bezprzewodowe. Możemy je używać w dowolnym miejscu o dowolnej porze, co jest znacznym ułatwieniem i pozwala zaoszczędzić trochę czasu. Tutaj jednak musimy pamiętać o systematycznym ładowaniu akumulatorów. Połączeniem tych dwóch metod są golarki sieciowo-akumulatorowe. Nie są one w żaden sposób ograniczone kablem, a dodatkowo w razie potrzeby możemy je podłączyć do prądu. Modele na baterie dotyczą przede wszystkim modeli turystycznych, które świetnie sprawdzą się w podróży.

 

Po drugie – jakość wykonania

Poszczególne modele golarek różnią się między sobą wielkością i kształtem. Przed zakupem warto sprawdzić, która lepiej leży w dłoni i ma bardziej praktyczną budowę. Może wydawać się to mało istotne, jednak będzie miało to wpływ na komfort użytkowania.

 

Po trzecie – czas pracy i czas ładowania

Jeżeli zdecydujemy się na modele z akumulatorem, warto zwrócić uwagę na czas ładowania oraz czas pracy urządzenia. Modele wymagają różnego czasu ładowania – od jednej do ośmiu godzin. Należy również sprawdzić ile minut urządzenie będzie pracować na "jednym ładowaniu". Jest to niezwykle ważne, szczególnie jeżeli chcemy zabrać golarkę w podróż, a nasz bagaż chcemy zminimalizować do minimum.

 

Po czwarte – dodatkowe funkcje

Liczne modele dostępne na rynku posiadają wiele dodatkowych funkcji, które zwiększają komfort użytkowania. Przykładem może być wskaźnik ładowania, który informuje nas, gdy poziom naładowania akumulatora jest już dość niski. Równie przydatny jest także wskaźnik zużycia głowicy lub wymiany folii. Kontrolki informują nas o tym, że czas wymienić głowicę. Pożądaną funkcją jest funkcja szybkiego ładowania, która umożliwia bardzo szybkie ładowanie urządzenia w "kryzysowych" sytuacjach. Bardzo przydatna może okazać się wodoszczelność, która umożliwi golenie się pod prysznicem pod bieżącą wodą. Dla wymagających panów świetnie sprawdzi się model z trymerem, który umożliwia przycinanie zarostu na wybraną długość.
 

Lokówka, czyli sposób na piękne loki

Dawniej, aby cieszyć się pięknymi lokami panie musiały umówić się do fryzjera na trwałą ondulację. Był to zabieg, który pomimo niszczenia i wysuszania włosów cieszył się wśród kobiet dużym uznaniem. Drugą opcją były tradycyjne wałki, w których się spało. Było to dość niewygodne, a efekt utrzymywał się w zależności od rodzajów włosów. Powstanie elektronicznych lokówek do włosów było wybawieniem – każda kobieta mogła szybko za pomocą tego urządzenia stworzyć loki o których zawsze marzyła.

 

Tradycyjna lokówka

Lokówka tradycyjna to lokówka, która posiada metalową lub ceramiczną końcówkę, która z boku posiada klips do przytrzymywania włosów. Posiada ona również termoizolacyjną rączkę. Służy do kręcenia loków na suchych włosach, a wygląd loków zależy od grubości szczotki. Ogromną zaletą tego modelu są wymienne końcówki, które pozwalają nam uzyskać różnego rodzaju loki. Niestety, lokówka tradycyjna nie jest zbyt bezpieczna dla naszych włosów. Wysoka temperatura niszczy strukturę włosa, przez co stają się one osłabione i tracą blask. Lokówka tradycyjna jest przeznaczona do kręcenia suchych włosów, dlatego przed użyciem należy bardzo dokładnie wysuszyć włosy – inaczej możemy je po prostu spalić.

 

Lokówko-suszarka

Drugą propozycją, którą możemy znaleźć na rynku jest lokówko-suszarka. Jest to urządzenie dwa w jednym, ponieważ może suszyć i kręcić nasze włosy. Ten model posiada ceramiczną lub metalową końcówkę z charakterystycznymi ząbkami. Lokówko-suszarka nadaje włosom niezwykłej objętości, a w dodatku pozwala stworzyć piękne, bujne loki. Jest to bardzo wygodne urządzenie – nie musimy bowiem wcześniej suszyć włosów, tylko robimy wszystko "za jednym zamachem". Działają one w niższej temperaturze, przez co włosy nie są aż tak narażone na zniszczenie. Lokówko-suszarka pozwoli Ci stworzyć piękne, delikatne fale. Pomoże Ci wymodelować włosy i uzyskać świetny efekt. To urządzenie ma również wady  - jest dość ograniczone, ponieważ nie umożliwi stworzenia drobnych loczków i sprężynek.

 

Karbownica

Kolejnym urządzeniem dostępnym na rynku jest karbownica. Za jej pomocą pokarbujemy lub pofalujemy nasze włosy. Karbownica posiada specjalne płytki z charakterystycznymi, podłużnymi wybrzuszeniami. To właśnie od formy wybrzuszeń, ich ilości i grubości będzie uzależniony finalny efekt, jaki uzyskamy na naszych włosach. Jest niezwykle prosta w użyciu, a uzyskanie pożądanego efektu zajmie nam dosłownie dziesięć minut. Niestety, tego typu urządzenie pozwala nam uzyskać tylko jeden rodzaj fal, a wysoka temperatura urządzenia wysusza włosy, dlatego lepiej nie stosować jej codziennie.

 

Dopasowane do potrzeb

Każdy z wyżej opisanych modeli posiada wymienne końcówki. Producenci nieustanie pracują nad ulepszaniem i zwiększaniem atrakcyjności swoich urządzeń. Tegp typu urządzenia wyposażone są w specjalne systemy, które chronią nasze włosy przed przesuszeniem. A funkcja regulacji temperatury pozwoli wybrać i dopasować ją do rodzaju naszych włosów.

Prostownica – sposób na proste włosy

Pielęgnacja włosów to podstawa. Ładne, zdrowe i lśniące włosy w znacznym stopniu wpływają na nasze dobre samopoczucie oraz na to, jak jesteśmy odbierani przez innych. Z niesfornymi włosami możemy poradzić sobie na kilka sposobów, np. stosując różnego rodzaju odżywki, maski czy utrwalacze – jednak czasem to nie wystarcza. Część z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez wcześniejszego wyprostowania włosów. Prostownica od kilku lat należy do najczęściej używanych urządzeń przez kobiety. Ten niewielki sprzęt pomaga nam ujarzmić niesforne włosy i sprawia, że wyglądamy jakbyśmy dopiero wyszły od fryzjera. Jak wybrać prostownicę, która dobrze wyprostuje i jednocześnie nie spali naszych włosów?

 

Zwróć uwagę na płytki prostownicy

Na rynku dostępne są prostownice z płytką teflonową, płytką ceramiczną i płytką tytanową. Prostownice z płytkami teflonowymi chronią przed wysoką temperaturą, a włosy nie przyklejają się do płytek. Powłoka teflonowa nie jest odporna na zarysowania i dość szybko się zużywa. Nierównomiernie się nagrzewa, co wiąże się z ryzykiem przypalenia włosów. Z koeli prostownica z płytkami ceramicznymi równomiernie się nagrzewa. Ryzyko przypalenia włosów jest tutaj dość małe, dlatego taki model jest znacznie bezpieczniejszy. Płytka ceramiczna jest śliska co sprawia, że proces prostowania przebiega dużo sprawniej. Powłoka tego typu wygładza włosy i cieszy się dużym uznaniem wśród Polek. Prostownice z płytkami tytanowymi należą do najbardziej trwałych i odpornych urządzeń tego typu. Idealnie sprawdzą się do grubych, kręconych włosów. Sprawią, że włosy będą ładnie wygładzone i idealnie wyprostowane.

 

Moc prostownicy

Moc prostownicy wpływa na to, jak szybko urządzenie nagrzeje się do określonej temperatury. Modele dostępne na rynku posiadają moc od 25 do 170 W. Średni czas nagrzewania prostownicy wynosi od 15 do 30 sekund, w przypadku prostownic o mocy 170 W. W przypadku prostownic o mniejszej mocy, proces nagrzewania trwa nieco dłużej.

 

Zakres temperatur

Podczas wybierania prostownicy idealnej, należy zwrócić uwagę na zakres temperatur dostępny w urządzeniu. Zazwyczaj prostownice mogą osiągnąć od 100 do 230 stopni Celsjusza. Zakres temperatur powinniśmy dobrać odpowiednio do struktury i rodzaju naszych włosów. Posiadając delikatne i cienkie włosy nie potrzebujemy aż 230 stopni. Taka temperatura może bowiem zniszczyć lub spalić nasze włosy. Do włosów mocnych i grubych lepiej stosować wyższe temperatury. Warto wybrać model, który będzie posiadał regulację temperatury – wtedy możemy dopasować ją do kondycji naszych włosów. Przydatna może okazać się także funkcja termostatu, czyli ochrona przed przegrzaniem.

 

Włącz/wyłącz

Przydatny może okazać się przycisk za pomocą którego włączysz lub wyłączysz dane urządzenie. Jest to niezwykle dobre rozwiązanie szczególnie u osób, którym często zdarza się zostawić prostownicę podłączoną do prądu. Na rynku dostępne są również modele, które posiadają automatyczny wyłącznik, dzięki któremu prostownica po pewnym czasie wyłączy się sama.

Trymer sposobem na idealny zarost

Sposób na idealny zarost - trymer

Moda na brody trwa w najlepsze, jednak aby broda prezentowała się dobrze, należy o nią odpowiednio zadbać. Każdy "drwal" chciałby wyglądać męsko i z klasą, dlatego pielęgnacja zarostu to podstawa. Oprócz odpowiednich kosmetyków, w stylizacji brody pomogą nam specjalne urządzenia strzygące – maszynki i trymery. Jak wybrać najlepsze urządzenie?

 

Co to jest trymer?

Trymer jest to urządzenie, które służy do strzyżenia wąsów i brody. Za jego pomocą możemy także usunąć owłosienie z uszu i nosa. Nie musimy całkowicie pozbywać się zarostu – za pomocą trymera możemy go przyciąć na wybraną przez nas długość. Jest to urządzenie, które świetnie sprawdzi się w systematycznej pielęgnacji brody.

 

Do wyboru, do koloru

Trymery możemy podzielić na trzy grupy: urządzenia do stylizacji zarostu, do ciała oraz do owłosienia nosa i uszu. Trymery do stylizacji zarostu posiadają specjalne węższe ostrza. Wyróżniają się one ze względu na wysoką precyzję strzyżenia. Dodatkowe nakładki umożliwiają dobranie odpowiedniej długości. Trymery do ciała posiadają specjalną głowicę i nasadkę grzebieniową. Takie modele są wciąż mało popularne ze względu na brak unikalnych funkcji. Trymery do nosa i uszu cechują się niewielkimi rozmiarami, które umożliwiają dostanie się do trudno dostępnych miejsc. Obrotowe ostrza mogą pracować na sucho lub na mokro – w zależności od modelu. Na rynku są dostępne również urządzenia, które umożliwiają wykonywanie wszystkich wymienionych wcześniej czynności. Kluczem do unikalności jest tutaj posiadanie odpowiedniej nasadki, która bardzo często znajduje się w zestawie z trymerem.

 

Ostrza

Ostrza w takim urządzeniu odgrywają bardzo ważną rolę. Niezwykle przydatna okazuje się tutaj funkcja samooliwienia, dlatego warto poszukać modeli, które posiadają takie udogodnienia. Nie musimy wtedy pamiętać o kupnie oliwki i dbać o systematyczną konserwację urządzenia.

 

System zasilania

W przypadku tego typu urządzeń niezwykle ważny jest system zasilania. Podobnie jak w wielu innych urządzeniach elektrycznych, w trymerach zasilanie może być sieciowe, akumulatorowe lub sieciowo-akumulatorowe. Sposób zasilania powinniśmy dobrać zgodnie z naszymi preferencjami. Jeżeli często podróżujemy to z pewnością bardziej przydatny będzie model bezprzewodowy.

 

Dodatkowe funkcje

Trymery mogą pełnić wiele funkcji. Producenci do zestawów dołączają dodatkowe nakładki, aby zwiększyć atrakcyjność swoich urządzeń. Coraz więcej modeli zostaje także wyposażonych w specjalny pojemnik do którego wpadają przycięte włosy. Koniec z brudną podłogą czy zatkanym zlewem w łazience – włosy od razu lądują w pojemniku i wystarczy tylko go opróżnić.

 

Maszynka czy trymer?

Skoro trymer charakteryzuje się podobnym działaniem co maszynka do strzyżenia, to po co inwestować w drugie urządzenie? Odpowiedź jest bardzo prosta. Maszynka to urządzenie, które posiada szerokie ostrze z grzebykami. Gwarantuje szybkie strzyżenie, jednak nie zapewnia wysokiej precyzji cięcia. Trymer posiada węższe otrze, dzięki czemu możemy dotrzeć w najbardziej problematyczne miejsca, a strzyżenie jest o wiele dokładniejsze niż w przypadku maszynek do golenia.

Jak wybrać szczoteczkę elektryczną?

Sposób na czyste zęby – szczoteczka elektryczna

Mycie zębów to niezwykle ważna czynność, która towarzyszy nam każdego dnia. Zęby i uśmiech są naszą wizytówką, dlatego odpowiednia i systematyczna pielęgnacja jest niezwykle ważna. Chodzi nie tylko o względy estetyczne, ale również o nasze zdrowie i lepsze samopoczucie. Oprócz wizyt u dentysty, używania dobrej pasty i stosowania odpowiedniej diety, równie ważny okazuje się wybór szczoteczki do zębów. Dziś pod lupę weźmiemy szczoteczkę elektryczną – nic tak bowiem skutecznie nie usuwa pozostałości jedzenia jak ona.

Od pewnego czasu elektryczne szczoteczki do zębów cieszą się bardzo dużą popularnością. Działają one dzięki wbudowanemu silnikowi elektrycznemu, który jest odpowiedzialny za ruch główki szczoteczki. Może ona wykonywać różnego typu ruchy – pulsacyjne lub rotacyjne z wysoką częstotliwością. Są one bardzo dokładne, a jednocześnie nie oddziałują zbyt mocno na dziąsła.

 

Dobierz idealną szczoteczkę

Szczoteczka elektryczna powinna być dobrana odpowiednio do wieku osoby, która będzie z niej korzystała. W przypadku dzieci główka szczoteczki powinna być nieco mniejsza i najlepiej jeżeli będzie wynosiła do 15 milimetrów. Warto wziąć pod uwagę także jej szerokość oraz długość rączki. Szczotkowanie zębów powinno być wygodne i nie sprawiać większych trudności.

 

Szybkość i częstotliwość ruchów

Przy wyborze szczoteczki elektrycznej powinniśmy także zwrócić uwagę na częstotliwość wykonywanych przez nią ruchów. Zazwyczaj, są to wartości, które mieszczą się w granicach 10000 a 40000 ruchów pulsacyjnych lub do 10000 ruchów oscylacyjno-rotacyjnych. Jest to oczywiście ilość obrotów wykonywanych podczas jednej minuty. Im większa częstotliwość, tym szybciej pracuje główka szczoteczki. Większa prędkość to lepsze czyszczenie zębów i dokładniejsze pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń z jamy ustnej.

 

Twardość włosia

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych szczoteczek, na rynku mamy dostępne różne twardości włosia. Wrażliwość zębów i dziąseł to kwestia indywidualna, dlatego należy wybrać taki rodzaj włosia, który nie będzie wywoływał dyskomfortu podczas szczotkowania zębów. Miękkie włosie będzie idealne dla osób, których dziąsła są bardzo wrażliwe i które krwawią podczas mycia. Średnie włosie to opcja dla zdrowych dziąseł, natomiast wersja "hard" świetnie sprawdzi się u osób, które mają zdrowe dziąsła, ale jednocześnie palą papierosy lub piją spore ilości kawy.

 

Waga urządzenia

Warto zwrócić również uwagę na wagę urządzenia. Może wydawać się to bez znaczenia, jednak waga może wpłynąć na komfort użytkowania ze szczoteczki. Te, które spotykamy na rynku mogą ważyć od 300 do 350 gramów.
Na uwagę zasługuje również długość czasu pracy szczoteczki na baterii. Jedno ładowanie wystarcza średnio na (maksymalnie) trzydzieści minut pracy – jednak w rzeczywistości jest to rzadko spotykany wynik. Popularne modele pozwalają na swobodne 15 minutowe szczotkowanie, czyli niecałe 4 dni.

 

Łatwa wymiana końcówek

Tradycyjne szczoteczki po zużyciu po prostu zastępuje się nowymi modelami. W szczoteczkach elektrycznych jest nieco inaczej – tutaj wymieniamy "główkę". Wymiana końcówki jest bardzo łatwa i nie powinna nikomu sprawiać problemu. Ważne jest aby końcówki do naszego modelu szczoteczki były łatwo dostępne i niedrogie. Ze względu na to, że na rynku jest dostępnych wiele różnych rodzajów końcówek do szczoteczek, przed zakupem nowych, należy się upewnić czy są one kompatybilne z posiadaną przez nas szczoteczką elektryczną.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze maszynki do włosów?

Fryzjer w domu, czyli jak wybrać maszynkę do włosów

Nie wszyscy lubią wizyty u fryzjera i nie wszyscy ich potrzebują. Jeżeli fryzura nie wymaga specjalnego układania bądź strzyżenia, to z powodzeniem można odpuścić sobie wizyty w salonie. Aby jednak schludnie wyglądać, konieczne jest systematyczne strzyżenie włosów oraz brody. Wystarczy zaopatrzyć się w maszynkę do włosów. Wybór maszynki idealnej to nie lada wyzwanie. Asortyment sprzętów tego typu jest naprawdę duży, dlatego stojąc przed półką w sklepie zapewne większość z nas by zwątpiła. Milion modeli, różne rozwiązania – jak wybrać dobrze? Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas kupowania maszynki do włosów?

 

Przede wszystkim rodzaj zasilania

Maszynki do włosów mogą mieć różny rodzaj zasilania – mogą działać gdy są podłączone do gniazdka lub bezprzewodowo. To jaki model wybierzemy powinno być uzależnione przede wszystkim od naszych preferencji.

 

Zasilanie akumulatorowe

Jeżeli wybierzemy maszynkę, którą zasilać będzie akumulator to mobilność tego sprzętu z pewnością nas nie zawiedzie. Brak kabla daje nam tę swobodę, że nie mamy ograniczonych ruchów, przez co strzyżenie jest bardzo komfortowe i wygodne. Niestety coś za coś. Największą wadą tego typu maszynek jest możliwość rozładowania, a także nierówna praca. Przed zakupem warto zorientować się ile czasu urządzenie działa bez konieczności ładowania.

 

Zasilanie sieciowe

Maszynki, które zasilane są sieciowo, do działania potrzebują energii elektrycznej. Podczas strzyżenia nasze ruchy są nieco ograniczone przez kabel. Pomimo niezbyt dużej swobody podczas robienia nowej fryzury, maszynka zapewnia stabilną pracę. Nie musimy martwić się o to, czy urządzenie jest naładowane i czy w połowie głowy nie odmówi posłuszeństwa. Największą wadą tego typu maszynki jest konieczność dostępu do gniazdka.

 

Po drugie – długość strzyżenia

Wszystkie maszynki do włosów umożliwiają cięcie na kilku długościach. Niektóre posiadają bardzo szeroki zakres, inne – nieco mniejszy. Zazwyczaj najkrótsza długość to 1 mm.

 

Materiał wykonania maszynki do włosów

Warto przypatrzeć się jak ogólnie wykonana jest maszynka, jednak należy przede wszystkim skupić się na ostrzach. Mogą być wykonane ze stali (najmniejsza  trwałość), ceramiki bądź tytanu.

 

Moc urządzenia

Moc maszynki jest dość istotna. Często słabe modele mogą nie poradzić sobie z gęstymi i mocnymi włosami. Warto wybrać model, który posiada funkcję turbo, która przyspiesza strzyżenie oraz zwiększa wydajność maszynki.

 

A co z myciem?

Możliwość umycia poszczególnych elementów pod wodą to ogromna wygoda, dlatego warto zwrócić uwagę, czy model który nas interesuje ma "taką opcję". Oszczędzimy w ten sposób czas i nie będziemy musieli męczyć się z pędzelkiem czy ściereczką.

 

Dodatkowe funkcje

Liczne modele wyposażone są również w dodatkowe funkcje, które mogą okazać się bardzo pomocne. Przykładem może być cieniowanie włosów – z pewnością przyda się to panom, którzy lubią mieć dobrze wystylizowaną fryzurę. Inną opcją jest ruchoma głowica, która umożliwi nam strzyżenie włosów w dowolnym kierunku i pod dowolnym kątem.

Nasi producenci

Amica
ART
ASUS
BEKO
BLAUPUNKT
Bosch
BRAUN
BRITA
CANDY
DE LONGHI
EMMERSON
FABER
FISKARS
Garret
GORENJE
HOOVER
Indesit
KARCHER
KERNAU
LENOVO
LG
LIEBHERR
MANTA
MPM
NAVITEL
NIVONA
OPTI
OPTIMUM
PANASONIC
PHILIPS
RAVANSON
SAECO
SAMSUNG
SENCOR
SIEMENS
TCL
TEFAL
THOMSON
TRACER
WHIRLPOOL
WIKO
ZELMER